بهتره با سال تماس بگیری
بهتره با سال تماس بگیری
مردگان متحرک: آن‌هایی که زندگی می‌کنند
اربابان آسمان
بهتره با سال تماس بگیری
بهتره با سال تماس بگیری
مردگان متحرک: آن‌هایی که زندگی می‌کنند
مردگان متحرک: آن‌هایی که زندگی می‌کنند
اربابان آسمان
اربابان آسمان

سریال های جدید و پرطرفدار خارجی

سریال

مجموعه‌های نمایشی و تلویزیونی که امروزه آنها را با نام سریال می‌شناسیم، یکی از ایده‌های جذابی بودند که در دهه ۱۹۲۰ میلادی به خانه‌ها راه یافتند. از آن روز به بعد این مجموعه‌ها پا به پای فیلم‌ها پیش رفتند. البته سریال‌ها به علت مشکلات ساخت و هزینه‌های تولید، همیشه یک قدم از سینما عقب‌تر بودند تا اینکه در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری کمپانی‌های معروف با تولید سریال های جدید و تاثیرگذار همراه شد و توانستند بخش مهمی از بینندگان را به سمت خود بکشانند.

شاید مهمترین تمایز سریال‌ها نسبت به فیلم‌ها، داستان بلند و پرداختن به جزئیاتی باشد که بیننده را بیشتر درگیر موضوع کرده و با شخصیت‌های مختلف آشنا می‌کند.

یکی از مزیت‌های سریال نسبت به فیلم این است که در دل خود ریز داستان‌هایی دارد. این موضوعات کوچک و فرعی باعث می‌شوند کل داستان که بسیار بلند است به خوبی در ذهن بیننده شکل بگیرد و جالب تر اینکه هر ریز داستان ممکن است در ژانر مختلفی پیش رود. از دیگر مزیت‌های سریال میتوان به کوتاه بودن هر قسمت (۳۰ الی ۶۰ دقیقه) اشاره کرد که خود انگیزه‌ای برای بیننده است تا به نسبت فیلم (۲ الی ۳ ساعت) زمان کمتری را صرف کند.

با نگاهی به محبوب‌ترین و جدیدترین سریال های خارجی، لیستی از ژانرهای مختلف را میبینیم که برای هر مخاطبی هیجان انگیز خواهند بود. از درام "ندیمه ۲۰۱۶" و "برکینگ بد ۲۰۰۸" گرفته تا علمی تخیلی "چیزهای عجیب ۲۰۱۶" و سریال محبوب "بازی تاج و تخت ۲۰۱۱" همگی توانسته اند جذابیت زیادی را برای بینندگان تلویزیونی در سراسر جهان ایجاد کنند.

اگر اصطلاحا سریال‌باز هستید و یا برای اولین بار می‌خواهید دل به دنیای سریال‌های طولانی بدهید نگاهی به ادامه این مطلب انداخته و براساس موضوع مورد علاقه خود از بین سریال های جدید یا برترین‌ها یک انتخاب دیدنی داشته باشید و تا مدت ها در دنیای آن غرق شوید.

سریال‌های خارجی منتخب

بیشتر

سریال جدید ایرانی

بیشتر

سریال‌های ترکیه‌ای جدید

بیشتر