ربات رویاپردازی می کند
ربات رویاپردازی می کند

فیلم و سریال های انیمیشن جدید و محبوب

انیمیشن

قبل از دیدن لیست انیمیشن های جدید چند ثانیه به این سوال فکر کنیم؛ چه شد که انیمیشن یا همان کارتون ها توانستند از ابتدا جایگاه خود را در دنیای فیلم و سریال‌ها بدست بیاورند؟

در قرن بیستم که جلوه‌های ویژه ضعیف بود و عملا فیلم‌ها شانسی برای نمایش بسیاری از قصه‌ها را نداشتند، این انیمیشن‌ها بودند که پای این داستان‌ها را به سینما و تلویزیون باز کردند. شاید مناسب ترین جواب به سوال بالا همین باشد؛ قدرت به تصویر کشیدن تخیل!

حتی می‌توان گفت به همین دلیل هم بود که مخاطب اصلی انیمیشن‌ها کودکان و نوجوانان بودند؛ ذهن خلاق و آرزوهای بچه‌ها در کارتون‌ها قابل دیدن بود.

هرچند با ورود تکنولوژی به سینما و تلویزیون، فیلم و سریال‌ها توانستند این ویژگی را از انحصار انیمیشن در بیاورند ولی این سبک فیلم سازی با روش‌های جدیدی چون ساخت کاراکترهای جذاب و صحنه سازی‌های خلاقانه مسیر خود را با مخاطبان بیشتری نسبت به قبل ادامه داد.

شخصیت‌هایی مثل باب اسفنجی، شرک، میکی موس، سیمپسون‌ها و دیگر کاراکترها فقط در قالب یک انیمیشن، جذاب و دیدنی خواهند بود.

فیلم های انیمیشن تاثیرگذاری در دهه‌های اخیر ساخته شده‌اند که از معروف‌ترین آنها می‎توان به "شیر شاه ۱۹۹۴"، "عصر یخبندان ۲۰۰۲"، "داستان اسباب بازی‌ها ۱۹۹۶"، "رنگو ۲۰۱۱" و "بالا ۲۰۰۹" اشاره کرد. انیمیشن های جدید این سال ها هم بسیار دیدنی هستند؛ از "روح" در سال ۲۰۲۰ گرفته تا "پاندای کونگ فو کار 4" و "گارفیلد" که در سال ۲۰۲۴ منتشر شده‌اند.

البته همه این انیمیشن‌ها مختص کودکان نیستند و بزرگسالان هم از دیدن آنها لذت می‌برند. فراموش نکنید هنگام دیدن تمام انیمیشن ها به رده سنی آن هم نگاهی بیندازید.

در نهایت به شما اطمینان می‌دهیم با نگاهی کوتاه به لیست فیلم و سریال های انیمیشن زیر که ترکیبی از جدیدترین ها و برترین ها هستند، میتوانید یک انتخاب راضی کننده داشته باشید و در کنار دوستان و اعضای خانواده خود ساعاتی شاد و خوش را سپری کنید.

انیمیشن‌های منتخب

بیشتر

انیمیشن‌های جدید دهه ۲۰۲۰

بیشتر

محبوب‌ترین انیمیشن‌ها بر اساس امتیاز imdb

بیشتر